poniedziałek, 13 października 2014

Around the World Blog Hop

Zostałam zaproszona przez Gosię z QuiltsMyWay.blogspot.com do Around the World Blog Hop. Zabawa polega na odpowiedzeniu o swojej działalności twórczej. Dzięki niej można poznać nowe blogi, nowych blogerów i mnóstwo inspiracji :)

I've been invited by Gosia from QuiltsMyWay.blogspot.com to Around The World Glog Hop. It's about sharing creative work with the others. Thank's to this action you can know new blogs, new bloggers and a lot of inspiration :)


Trochę o sobie

Jestem świeżo upieczoną (3 miesięczną) mężatką powoli urządzającą swoje nowe mieszkanie i nowe życie :D Z wykształcenia jestem biologiem poszukującym aktualnie swej drogi zawodowej. Szycie wyssałam z mlekiem matki, ale patchworkiem to ja zarażam wszystkich dookoła:) 


A little about me

I'm freshly baked (3-months) wife and right now I'm arranging my new appartment and life :D I've graduated biology and I'm looking after my professional way. I've sucked sewing with my mother's milk, but I am the one, who is infecting patchwork to everyone around :)
Nad czym aktualnie pracuję?

Jestem w trakcie szycia bloków z QAL'u Sew Sweet zorganizowanego przez Joannę z shape-moth.blogspot.com. Jednak nie byłabym sobą gdyby to był jedyny rozpoczęty przeze mnie projekt. O nie! Wśród rzeczy do dokończenia czekają: dwa pokrowce, dwie duże narzuty (im potrzeba tylko :) pikowania...) i jedna poduszka. Nie oznacza to jednak, że w mojej głowie nie rodzą się nowe pomysły i plany. A jakże mam ich całe mnówstwo: bieżniki bożonarodzeniowe i prezenty pod choinkę. Tylko czasu na to wszystko brak :(

What am I working on?

Actually I'm working on PP blocks from the QAL Sew Sweet organized by Joanna from shape-moth.blogspot.com . But I would't be myself if I' ve gotten only one project started. It's not my style. I've started two covers, two big quilts (they need only :) a quilting...) and one pillow. Of course in my mind are a lot of new ideas for example: runners and some christamas gifts. Only if I have enough time :(
Dlaczego tworzę?

W 2010 roku znalazłam swoją pasją. Dzięki mamie odkryłam patchwork. Dzięki internetowi zagłębiłam się w świat quiltów, dowiedziałam się jak zacząć i pokochałam to. Dopiero po jakimś czasie stworzyłam również to swoje miejsce w sieci :) Gdy tworzę coś sama z pięknych tkanin odczuwam po prostu przyjemność. Oprócz tego jest to czas tylko dla mnie i świetny sposób relaksu. Uwielbiam hand-made'owe rzeczy i cieszę się, że umiem je sama zrobić :)


Why do I create what I do?


In 2010 I found my new hobby. Thanks to my mom I discovered patchwork. Internet gave me a clues how to start and I just loved it. It's a big pleasure to make things from beautiful fabrics. Sewing it's time just for me, great to relax and to stop for a while. I love hand-made things and I'm really happy that I can created them by myself.


Mój proces twórczy

Pomysły czerpię z natury, muzyki, nauki, geometrii oraz z pięknych tkanin.

How does my creating process work?


I take an inspiration from:


 • my fabrics 


Mam mnóstwo planów szyciowych w głowie. Kiedy już zdecyduje, który zacząć i jak ma wyglądać docelowo siadam do maszyny. Jednak często się zdarza, że skończona praca różni się od założeń. Czasami w trakcie pracy zmieniam koncepcję. Zdarza się też tak, że niektóre projekty czekają długi czas na dokończenie - wtedy zamieniają się w UFO (Unfinished Objects). To co skończę pokazuję Wam tu, w moim miejscu w sieci. A wszystkie komentarze jakie mi zostawiacie motywują do dalszego rozwijania się w tym kierunku.

I've a lot of sewing plans in my mind. When I'll decide which of them I'll be working on and how it will looks like I'm beginning to sew. But even if I do it at the end my quilt sometimes looks diffrent that's in plans. I could change conseption in the middle of work. Sometimes my project are waiting for a finish long time - they are UFO's.

Zapraszam Was na bloga Uli, która ostatnio tworzy heskagonowe cuda! A już 20 października napisze ona klika słów o sobie :)

I invite you to Ula's blog, which is creating hexagon wonders lately! And on 20th October she will write few words about herself :)

6 komentarzy:

 1. Fajnie było przeczytać o Tobie.
  Twoje prace świadczą o tym o czym piszesz ,widać ,że masz do tego zacięcie, cierpliwość i talent. Życzę,żeby na życiowej drodze zawsze znalazła się odrobinka czasu na realizowanie siebie i swoich projektów. No i szczęścia na nowej , choć już trwającej kilka miesięcy drodze życia małżeńskiego ;-)
  Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziekuję za zaproszenie :) i bardzo miło poczytać o Tobie! jak najmniej UFOków Ci życzę bo nie ma chyba lepszej satysfakcji w szyciu jak ukończone szycie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi również było miło poczytać o Tobie :) Uwielbiam czytać o ludziach, którym sprawia radość to samo co mi :) Szyj i zarażaj wszystkich dookoła - epidemia miłości do patchworku na pewno nikomu nie przeszkadzałaby ;) Życzę Tobie wielu wspaniałych pomysłów na nowe projekty i dużo wolnego czasu na ich realizację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Krzepiąco jest przeczytać czyjąś historię zwłaszcza, jeśli ma podobne pasje i "uzależnienia" jak my sami :)))) Dzięki że się nią z nami podzieliłaś!!
  Poza oczywistymi oczywistościami takimi jak mnóstwo czasu do szycia, życzę Ci też wielu przyjemnych chwil w urządzaniu własnego mieszkania. Jestem pewna, że będzie to kolorowe i twórcze lokum - nie wyobrażam sobie inaczej!! :))) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo się cieszę,że dzięki wspólnej zabawie mam okazję trochę bliżej Cię poznać, Kamila.
  Muszę przyznać,że z niecierpliwością wypatrywałam tego posta:)
  Życzę Ci wiele wiele wspaniałych pomysłów i oby tych niedokończonych prac było jak najmniej.

  Bardzo zaintrygowało mnie pierwsze zdjęcie rozpoczętej przez Ciebie pracy. Mam nadzieję,że uchylisz rąbka tajemnicy, bo za nic w świecie nie mogę się domyślić, co to będzie:)

  Pozdrawiam serdecznie!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziewczyny! Bardzo dziękuję za ciepłe słowa :) Aż się rumienię od nich wszystkich.
  Szycie staje się jeszcze przyjemniejsze, gdy ma się takich internetowych znajomych, którzy podzielają moją pasję :) Cieszę się, że Was poznałam dzięki blogosferze.
  Pozdrawiam ciepło
  p.s. póki co nie zdradzę co powstanie z 1 zdjęcia, ale motywuje mnie twoja Gosiu ciekawość do skończenia rozpoczętego projektu ;)

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw swój ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...