sobota, 8 lutego 2014

W powiększeniu... / Zoom in...

Dziś pierwszy raz pochwalę się rzeczą uszytą na papierze (techniką PP). Muszę przyznać, że pokochałam ją całym sercem. Pewnie wszyscy, którzy ją znają wiedzą, że daje ogromne możliwości. Jest wręcz nieskończona i myślę, że można nią uszyć wszystko co sobie człowiek wymarzy! :)

Today, the first time I'm putting on the blog thing sewn by PP technique. I must admit that I loved PP with all my heart. Probably everyone who sew PP project knows, it gives almost infinite possibilities. I personally think you can sew anything that comes up to your mind with PP.

Oczywiście poniższy wierzch poduszki to nie pierwszy uszyty przeze mnie PP. Tamten nazwijmy "prototypem do celów naukowych" i pozwólmy mu leżeć na dnie szafy ;). 

Of course, following top of the pillow is not the first PP sewn by me. That first one I would rather call "prototype for scientific purposes" (let him lie on the bottom rack ;) ).

Poduszka uszyta jest na prezent urodzinowy dla pewnego młodego Chemika, stąd też motyw przewodni musiał być w tym temacie. Udało mi się trafić na blog Elizabeth Mosher a tam znalazłam wzór ATOMU. Wręcz idealny na tę okazję! Poniżej możecie zobaczyć jak mi wyszedł.

Pillow is sewn as a birthday gift for a young Chemist, hence the theme had to be in this topic. I managed to hit the blog Elizabeth Mosher and there I found a pattern ATOM. Quite ideal for the occasion! Below you can see how it came out.

Początki / At the beginning
                  Wierzch / Top
Jądro atomowe, orbitale oraz elektrony wypikowałam tym razem nie po szwach, ale na szerokość stopki. Oprócz tego dodałam napis: "Zoom in..." 

The atomic nucleus, orbitals and the electrons I quilted this time not on the seams, but width of the foot away from it . In addition to this I added the inscription: "Zoom in ..."

Pikowanie / Quilting


Atom ma wielkość 24,5 cm, a cała poduszka 33 cm. Część spodnią i wierzchnią połączyłam lamówką. Spód jest zapinany na 2 guzki. 

Atom has a size of 10", and the entire pillow 13". I've connected bottom and top parts with binding. The underside is fastened with 2 bottoms.

Gotowa poduszka / Finished pillowKilka detali / Some details


Chemikowi spodobał się prezent (przynajmniej mam taką nadzieję) :D
A czy Wy lubicie pracę techniką PP? A może jeszcze jej nie próbowaliście?

Chemist liked this gift (truly - I hope) :D 
Do you like the working with PP technique? Or maybe you have not tried it yet?

8 komentarzy:

 1. This looks so nice! I love how your quilting technique makes the atom "pop" in 3D!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks a lot Elizabeth! Your pattern was just great to quilting it in this way :)

   Usuń
 2. Bardzo lubię PP,a ten wzór jest genialny:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że wzór Elizabeth spodobał Ci się tak samo jak mi! :)

   Usuń
 3. Nadrabiając zaległości przekopuję się przez Twojego bloga i podglądam, podziwiam, delektuję się :) Ale na tej poduszce utknęłam - oczu nie mogę oderwać! Jest genialna!!! Wpasowałaś się ze wzorem idealnie w tematykę zainteresowań obdarowanego - mam nadzieję, że był równie zachwycony jak i ja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że trafiłaś w moje blogowe progi :) Niezmiernie miło czyta się takie słowa. Dziękuję!
   Cieszę się, że Ci się spodobał mój Atom i mogę z ręką na sercu zapewnić, że Obdarowany też był oczarowany :)

   Usuń
 4. O kurcze, to musiało być wyzwanie :D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zarówno temat jak i wzór były wtedy sporym wyzwaniem. Od tego czasu jednak się już wiele naszyłam PP i sporo nauczyłam :) .

   Usuń

Pozostaw swój ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...