czwartek, 21 grudnia 2017

Szopka bożonarodzeniowa (Christmas Caroling RAL 2017 - UlaSewing)

Razem z M. od dawna chcieliśmy mieć w domu szopkę bożonarodzeniową. Od kilku lat rozglądaliśmy się za czymś co nam się obojgu spodoba, będzie dobrej jakości i będzie dostępne cenowo. Jednak wszystkie te cechy razem póki co są nieosiągalne. Kolejna Gwiazdka się zbliża a my znowu zostaniemy bez niczego? Otóż nie! Tu właśnie jak gwiazdka z nieba spadła mi Ula z SzycieUli, która udostępniła w tym roku zaprojektowany przez siebie wzór właśnie szopki bożonarodzeniowej (jej wzór PP jest częścią blogowej zabawy Christmas Caroling RAL. Zajrzyjcie do Uli koniecznie a tam dowiecie się więcej o tej świetnej akcji).

I tak oto postanowiłam uszyć nam szopkę! Trochę odwróconą i okrojoną, bo wzór zaprojektowany przez Ulę ma więcej elementów niż ja wykorzystałam. U mnie na tle nocnego nieba jest Święta Rodzina oraz Anioł. 

Do uszycia wnętrza szopki wykorzystałam pięknie mieniącą się metalizowaną szarą tkaninę Shimmer (Northcott). 
Całość przepikowałam gęsto trzmielem (również w celach konstrukcyjnych), aby dobrze trzymało się na małej sztaludze. Wnętrze szopki przepikowałam w kamienie, które nawiązują do groty skalnej. Brązowy pas to już pikowanie w korę drzewa.
Dodałam też ręczne haftowanie metalizowanymi srebrnymi nićmi: wokół szopki oraz wydobywające się z trąbki anioła dźwięki. Doszyłam też przy lamówce ozdobną błyszczącą wypustkę w srebrnym kolorze. To był mój debiut jeśli chodzi o wypustki i wiem co następnym razem zrobić inaczej = lepiej.
Dane techniczne:
Wzór / Pattern:  Szopka "Przybądźcie wierni" 
Zabawa: Christmas Caroling RAL 2017
Technika / Technique: paper piecing, free motion quilting
Wymiary / Size: 30*43cm, 12*17 inches
Tkaniny / Fabrics: tło granatowe z szyciarnia.pl, szary - Shimmer (Northcott) od craftfabric.pl, złote ornamenty od Lalabaj.pl, czarny FreeSpirit od b-craft.pl

To ostatni post przed Gwiazdką dlatego pragnę życzyć Wam w tym miejscu zdrowych, spokojnych, rodzinnych i śnieżnych Świąt Bożego Narodzenia!

1 komentarz:

Pozostaw swój ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...