Pociąg do tradycji!? Traditional Baltimore garden quilt #1 - Tkaniny / Fabrics

Jak zaczynać coś nowego to AMBITNIE szczególnie jeśli postanowienie w głowie dojrzewało już od kilku lat, a realizacja też nie będzie szybka :).

Ten wpis rozpoczyna cykl postów, który będzie się przejawiał na moim blogu przez długi czas. Dlaczego? Po pierwsze: wiem że do końca tej pracy bardzo daleka droga, a po drugie: pokazywanie co jakiś czas postępów motywuje do dalszego szycia i pozwala nie osiąść na laurach. 

Co to będzie i dlaczego ambitnie, ale i od zera? Wreszcie decydowałam się po raz pierwszy na BARDZO tradycyjny projekt pochodzący z książki A Baltimore Album 25 applique patterns, którą dostałam na Święta kilka lat temu. Nie jest to spontaniczna próba, a przemyślana decyzja o rozpoczęciu dużego projektu. Teraz przyszedł czas na zebranie się w sobie i rozpoczęcie przygody z RĘCZNĄ APLIKACJĄ

When you start something new it's good to be an ambitious project. It should be driven by ambition even more if you were thinking about it for couple of years and it will go on for quite some time. 
It's first post from the new series, which will be on my blog more often from now on. Why: first of all it's really laborious and second of all I like to show you my progress in work, because it motivates me for next steps. 
What project I'm beginning? After years I grow to start my adventure with hand applique from book A Baltimore Album 25 applique patterns
Mój plan zakłada wykonanie "tylko!" 25 środkowych bloków. Co i tak jest bardzo ambitnym założeniem. Zobaczymy jak będzie. Trzymajcie kciuki ;)

Cykl zaczynam od mojego wyboru tkanin:

My version will be "only!" 25 middle blocks. Which is a lot for me. We will see if I manage it. Please keep fingers crossed :)
Here is my fabrics choice:
  • Kremowe tło. Wybór tej tkaniny zajął mi najwięcej czasu. Potrzebna jest bardzo duża ilość, która będzie mi towarzyszyła do samego końca szycia. Trzeba było więc dobrze przemyśleć kupno. Oprócz koloru decydowała: grubość i sztywność tkaniny oraz łatwość przechodzenia igły w czasie aplikowania ręcznego. W końcu po kilku różnych próbkach zdecydowałam się na ECRU od lalabaj.pl
  • Zielenie. Różne zielenie w większości kojarzące mi się z marmurem, ale też batikiem. CraftFabric.pl
  • Czerwienie. Trumienne ;) Również marmurkowe, ale dodatkowo metalizowane. CraftFabric.pl
Na tę chwilę już wiem, że będzie trzeba powiększyć zapasik zieleni :) (Jupi  - zakupy!)...
  • Ecru for a background. It was a tough choice. This decision will be with me till the end of this quilt. Exept color I was paying attention for thickness, stiffness and easy hand appliquing. (lalabaj.pl)
  • Greens. Look like batiks or marble. (craftfabric.pl)
  • Reds. Look like batiks or marble for more they are metallized. (craftfabric.pl)
Now I know that I should buy - some more green fabrics (Yupi) :)

Zaczęłam już swoją przygodę z Baltimorem. Trzymajcie kciuki i zapraszam na kolejny wpis w tym cyklu, a będzie to tutorial, w którym pokaże Wam jakie zastosowanie w aplikacji ręcznej mają torebki śniadaniowe. 

My adventure with garden in Baltimore has began. Stay tuned for my first block.

Komentarze

Prześlij komentarz

Pozostaw swój ślad :)