Poduszka Dresden Plate / Dresden Plate Pillow - WOSP 2018

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra 14 stycznia. Ja jak co roku przygotowałam szyciową cegiełkę na licytację, a nawet 3 ;) 

Po pierwsze: do sztabu w moim mieście trafiła serduszkowa, orkiestrowa poducha z tradycyjnym amerykańskim wzorem Dresden Plate (tutaj możecie poczytać więcej o historii tego wzoru) szytym przy użyciu linijki z kiltowa. 

Poducha jest uszyta przeze mnie z tkanin w serduszka z ręcznie aplikowanym środkiem oraz pikowaniem z wolnej ręki w kamienie. Poniżej kilka szczegółów.

A tutaj mój dzielny pomocnik bawił się w akuku (abubu) podczas sesji zdjęciowej;)

Pod drugie i trzecie: Stowarzyszenie Polskiego Patchworku przygotowało narzutę "Niesforne serce"  składającą się z ponad 60 różnych serc szytych przez członków SPP. Mój wkład w tę wielką pracę ludzkich serc to dwa serduszkowe bloki (oba z tkanin w serca i oba aplikowane ręcznie). Ja je znalazłam na gotowej narzucie, a Wy?

A oto cała narzuta została zszyta i wypikowana przez dzielne członkinie w styczniu w Łodzi i Warszawie! Tutaj możecie licytować dzieło naszych rąk i serc.
Fot. Hania Sierbierwska - SPP

Możecie również z okazji zbliżających się Walentynek wylicytować coś mniejszego: jedną z trzech poduszek. Po kliknięciu w zdjęcie przeniesie Was do aukcji!Siema!

Komentarze

 1. Sercami obsypało :) Cudownie!! Wszystkie prace piękne, piękne i piękne! Niech służą dobrze tym którzy je nabędą :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna kołdra. Wszystkim wielkie brawa sie należą za włóżenie ogromu pracy i serc w szycie tych serc :) Znalazłam twoje, jedno w dolnym lewym rogu, a drugie 5 rząd od dołu,3 od prawej(tak myślę) Wszystkie poduszki są śliczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mięta! Dziękuję, wszyscy Twórcy serduszek spisali się na medal!
   Moje serca to 6 od dołu z prawej oraz 5 od dołu w kolumnie 3 od prawej ;) Można się w tych serduchach pogubić :D
   Pozdrawiam
   Kamila

   Usuń
 3. Świetna poducha, Kamila !! Bardzo precyzyjnie wykonana <3

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Pozostaw swój ślad :)