poniedziałek, 27 listopada 2017

Panna Zielona / Green Lady

"Stała pod śniegiem panna zielona, 
Nikt prócz zająca nie kochał jej
Nadeszły święta i przyszła do nas
Pachnący gościu, prosimy wejdź!

Choinko piękna jak las, 
Choinko zostań wśród nas!... "

W tym roku pierwszy raz spróbowałam swoich sił w klasycznym wzorze Dresden Plate. Przy pomocy świetnej nowej linijki uszyłam kilka talerzy, które trafiły na wierzchy poduszek (m.in. poduszki ślubne). To właśnie w czasie ich szycia wpadł mi do głowy pomysł na trochę inne wykorzystanie tego tradycyjnego bloku. Już latem wiedziałam, że uszyję świąteczny miniquilt do przedpokoju, który będzie witał naszych gości w grudniu i styczniu.

This year I sew for a first time Dresden Plate pattern. I used great new ruler which helped me a lot in cutting fabrics. My plates went among others on wedding pillows. When I sew them I had an idea how to use this great pattern in other way. In the summer I already knew that I will sew welcome christmas miniquilt to bring smile on the faces of guests in our hall. 
"Krawaty" Dresden Plate (bo tak mi się kojarzy kształt elementów) posłużyły do stworzenia zielonej patchworkowej choinki (pewnie już ktoś przedtem na to wpadł, ale ja nie inspirowałam żadną pracą), którą naszyłam na wcześniej uszyte i wypikowane tło. Krawaty aplikowałam tylko po prostych, więc dół każdego z nich można lekko odchylić. 

I've used dresden plate pattern to create green patches christmas tree. I made a free motion quilting on beautiful background fabric. Then I've appliqued with my sewing machine christmas tree. 
Bombki, które są częścią tła wykonałam korzystając z tutorialu Jen Daly dla MODY. 

Pikowanie pierwszy raz wykonałam używając specjalnej wysokiej stopki i linijek (łączenie bombek w łańcuch) oraz z wolnej ręki naśladując wzór gałązek z pięknej tkaniny w tle. Efekt jest taki, że pikowanie nie odwraca uwagi od tkaniny a tylko dodaje jej faktury.

Christmas baubles I made from a great tutorial prepared by Jen Daly for MODA. 

For my quilting I used for a first time special foot and rulers (this way I was quilting a baubles chain). Rest of miniquilt is free motion quilting after beautiful twigs which are printed on background fabric. This give a result that we see only texture.
Całość ozdobiłam doszywając do każdej bombki świąteczną kokardkę, wykończyłam lamówką i doszyłam tunel do powieszenia.

Next step was to sew to my christmas baubles little ribbon bows. Then only binding and sewing a tunnel to hang the whole quilt and now we have our welcome christmas quilt!
Ponieważ do pracy wykorzystałam tkaniny z lalabaj.pl zgłaszam moją "Pannę Zieloną" do konkursu świątecznego organizowanego przez Olgę w kategorii DEKORACJA. 

I submit with my "Green Lady" to a competition "Christmas 2017" in lalabaj.pl
Dane techniczne:
Wzór / Pattern:  Dresden Plate
Wzór / Pattern: (bombki) Jen Daly dla Moda
Wymiary / Size: 80*80 cm /  31,5 * 31,5 iches
Tkaniny / Fabrics: tło ecru z lalabaj.pl, czerwone: świąteczne z szafy, zielone: różne z szafy 

5 komentarzy:

  1. bardzo sie ciesze, że tak piekne prace są zgłaszane !

    OdpowiedzUsuń
  2. I love the idea of dresden tree! Thanks for sharing.

    OdpowiedzUsuń
  3. fajne są takie niespodziewane pomysły... i taki oto fantastyczny efekt:)

    OdpowiedzUsuń

Pozostaw swój ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...