sobota, 28 marca 2015

Pralka UFO / Washing machine UFO


Dziś post pod hasłem użytkowy patchwork w domu :)
W przerwie od innych projektów (bardziej i mniej tajnych ;), tych zaplanowanych i tych które wpadną w trakcie) powstał (a właściwie doczekał się dokończenia kolejny UFOk) pokrowiec na naszą małą praleczkę.

Today will be about patchwork usage in house :)
In a break from other projects (more or less secret ;), those planned and those that fall under) was created (actually finished next UFO) cover for our little washing machine.

Wymyśliłam sobie, że okrągły wziernik od pralki musi jakoś zaistnieć na samym pokrowcu. W końcu zdecydowałam - New York Beauty. 
Już dawno chciałam spróbować szycia tych bloków. Po samodzielnym rozrysowaniu sobie wzoru, przyszedł czas na wybór tkanin. Decyzja podyktowana była beżową kolorystyką naszej łazienki. Padło na brązy, pomarańcze, beże i żółcie. 

I came up with myself that round sight glass of the machine must somehow exist on the cover. In the end, I decided to sew New York Beauty blocks.
Long ago I wanted to try sewing these blocks. After a draw PP pattern, it's time to choose fabrics. The decision was dictated by a beige color in our bathroom. Fell on browns, oranges, beiges and yellows.
Szycie oraz pikowanie poszło gładko i przyjemnie - na pewno wrócę do tych bloków by jeszcze inaczej się nimi pobawić, ponieważ dają mnóstwo możliwości łączenia :) 
Na górę mojego pokrowca wykorzystałam leżące na dnie tkaninowego pudła rozpoczęte kiedyś maszynowo (nie pamiętam na co) heksagony. 

Sewing and quilting went smoothly and pleasantly - would definitely go back to these blocks because they provide  different  opportunities to connect  them :)
At the top of my cover I used lying on the bottom of the fabrics box once started machine (cannot remember for what project) hexagons.
Całość prezentuje się następująco / Here is my washing machine NYB cover
Polecam tworzenie swoich własnych użytkowych drobiazgów do domu :)

13 komentarzy:

 1. Swietny. Te bloki NY bardzo mi sie podobaja. Kiedys moze sprobuje na raze zprzyjemnoscia patrze na Twoje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje ;) serdecznie polecam NYB, tak jak pisałam daje wiele możliwości twórczych.

   Usuń
 2. ale świetnie pralkę ubrałaś

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Na wiosnę każdy chce wyglądać pięknie, nawet pralka ;)

   Usuń
 3. No proszę ale masz elegantkę w łazience i to w dodatku w mojej ulubionej kolorystyce:) bloki faktycznie super trzeba by się koło nich " zakręcić"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że Ci się podoba. Bloki są super szczególnie na etapie składania w całość - ciężko się zdecydować jak lepiej wyglądają :)

   Usuń
 4. widziałam kiedyś ubranie na pralkę ale na jej górę ale na przód??? czego to baby nie wymyślą:) pomysłowy Dobromir z Ciebie - świetny zestaw...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauroczenie bajką z dzieciństwa daje o sobie znać ;) tylko czy mi też towarzyszy ta mała piłeczka na głowie? :)

   Usuń
 5. Przepiękne wdzianko na pralkę, rewelacyjny pomysł i wykonanie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł !!! Kolorystycznie idealnie zgrywa się z dywanikiem :)

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw swój ślad :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...